Nastavení sdílených kalendářů NROS


Zde je krátký návod pro nastavení sdílených kalendářů NROS. Budeme si sdílet kalendáře pro Prezenci (docházka) a Vzdělávací středisko.

Výsledkem bude ucelený přehled prezence a obsazenosti vzdělávacího střediska v Google kalendáři.

Nastavení sdíleného kalendáře Prezence

  1. Otevřete internetový prohlížeč a stránku https://www.google.cz/ , kde se modrým tlačítkem vpravo nahoře přihlásíte pod svým @nros emailem a heslem.
  2. Poté přejděte na stránku s kalendářem, např. kliknutím na tuto adresu https://calendar.google.com/calendar/
  3. V levém sloupečku vedle textu “Přidat kalendář kolegy” kliknete na tlačítko “+”, pod kterým se ukáže text “Přidat další kalendáře”. Následně kliknete na volbu “Nový kalendář”.
  4. Otevře se vám nové okno, kde do pole “Název” napíšete “Prezence  Jméno Příjmení” a kliknete vpravo dole na tlačítko “Vytvořit kalendář”.
  5. V levém sloupci se vám nyní ukáže nově vytvořený kalendář “Prezence Jméno Příjmení”, klikněte na něj a rozbalí se nabídka dalšího nastavení.
  6. Sjeďte dolů na sekci “Sdílet s konkrétními lidmi” a klikněte na tlačítko “Přidat lidi”. Zde uvedete e-mail prezence@nros.cz a nastavíte oprávnění “Zobrazit všechny podrobnosti události”, poté kliknete na tlačítko “Poslat”.
  7. Tímto jste vytvořili váš osobní sdílený kalendář pro záznam vaší osobní prezence, který jste nasdíleli na účet prezence@nros.cz.
  8. Jakmile si budete v kalendáři vytvářet událost prezence, pojmenujte ji vždy ve tvaru “Událost Iniciály”, tedy např. “Schůzka AH” a pamatujte na správnou barvu kalendáře! Tímto dojde k automatickému propsání  na prezence@nros.cz – Viz obrázek 
  9. Nastavení náhledu na kompletní docházku všech osob v NROS již provedu osobně u každého z vás na PC.

 

Nastavení sdíleného kalendáře Vzdělávací středisko

Postup je shodný jako výše uvedený vyjma těchto bodů:

4. Otevře se vám nové okno, kde do pole “Název” napíšete “Vzdělávací středisko Jméno Příjmení” a kliknete vpravo dole na tlačítko “Vytvořit kalendář”.

5. V levém sloupci se vám nyní ukáže nově vytvořený kalendář “Vzdělávací středisko Jméno Příjmení”, klikněte na něj a rozbalí se nabídka dalšího nastavení.

6. Sjeďte dolů na sekci “Sdílet s konkrétními lidmi” a klikněte na tlačítko “Přidat lidi”. Zde uvedete e-mail vzdelavaci.stredisko@nros.cz a nastavíte oprávnění “Zobrazit všechny podrobnosti události”, poté kliknete na tlačítko “Poslat”.

7. Tímto jste vytvořili váš osobní sdílený kalendář pro záznam rezervací vzdělávacího střediska, který jste nasdíleli na účet vzdelavaci.stredisko@nros.cz

8. Jakmile si budete v kalendáři vytvářet rezervace vzdělávacího střediska, pojmenujte ji vždy ve tvaru “Událost Iniciály”, tedy např. “Schůzka AH” a pamatujte na správnou barvu kalendáře! Tímto dojde k automatickému propsání  na vzdelavaci.stredisko@nros.cz.