Otevření Google tabulky na daném řádku 2


Při kancelářské práci na počítači existuje jistě mnoho detailů, které vás při stálém opakování více a více vytáčí 🙂 My mj. intenzivně pracujeme v Google tabulkách, též nazývaných Google Sheets, Google Spreadsheets nebo lidově – Google Excel. Jestliže pilně plníte tyto tabulky daty, tak vás jistě brzy napadne, zda by se mohla Google tabulka rovnou automaticky načít a otevřít na určitém řádku.

Je docela otravné, když otevíráte dokument, ve kterém máte napsáno více jak 100 řádků a Google tabulky tento dokument otevřou na 1. řádku 🙂 Následuje rolování na onen 105. řádek a až poté se můžete pustit do práce. Načtení a otevření tabulky společně s rolováním na daný řádek může zabrat i 10 sekund. Jestliže tento postup opakujete 10x za den, tak vás dříve picne, než vložíte další a další data 🙂

Řešení je prosté. Stačí Google tabulku otevírat přes odkaz, který vede na komentář.

Postup je jednoduchý:

 1. Klikněte na kteroukoliv buňku pravým tlačítkem a vyberte “Vložit komentář”.
 2. Komentář pojmenujte a klikněte na tlačítko “Okomentovat”.
 3. Následně klikněte vpravo nahoře na šedé tlačítko “Komentáře”. Poté na malou šipku u komentáře a nakonec na nabídku “Odkaz na tento komentář”.
 4. Google vám vrátí odkaz, který když otevřete, tak se rovnou načte a otevře vaše dlouhá tabulka na požadovaném řádku.

Trápí vás další maličkosti, se kterými si nevíte rady? Napište nám!


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam - doplňte početní operaci. *

2 zamyšlení nad “Otevření Google tabulky na daném řádku

 • Jana Skotalová

  Dobrý den,

  zajímalo by mě, zda je možné po otevření Google tabulky na daném řádku přizpůsobit aktuálnímu datu. Řekněme, že mám řádky v tabulce, které začínají datem až do konce roku. Každý den je potřeba tabulku otevřít a zkontrolovat daný den. Je možné si tuto funkci nějak nastavit? Děkuji za info. Něco podobného, co umožňuje Google kalendář, ovšem v tabulkovém provedení.

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, to je zajímavý dotaz a chápeme případné použití. Nicméně tento návod ukazuje využití spíše pro neměnné odkazy, takže nás řešení pro váš dotaz nenapadá …
   Každopádně kdybyste na nějaké řešení přišla, budeme rádi, když se s námi podělíte.