Vypíná se Vám náhle počítač či notebook? Ztratíte v okamžiku Vaší rozdělanou práci?
Jestliže se nejedná o výrobní vadu (chyba hardware), tak se tato chyba může vyskytnout již po roce používání počítače. Příčin může být hned několik:
- Zanesení chladícího systému a větráčku prachem.
- Špatné nastavení programu (např. SpeedFan) regulujícího rychlosti ventilátoru.
- Operační systém není optimalizován a zlobí v něm nějaké aplikace nebo chybné nastavení.
- Zastaralá / špatně nanesená teplovodivá pasta, která je umístěná mezi procesorem a chladičem.
Přehřívání procesoru a následné vypnutí počítače
Jestliže se spojí některý (popř. více) z výše uvedených bodů společně s vysokou zátěží systému, bývá většinou výsledkem ochranné vypnutí počítače. Na obrázku je uvedena extrémní situace vytížení systému. Teplota obou jader procesoru atakuje hranici bezpečnostního vypnutí počítače, která je v tomto případě 90°C. Při dosažení hranice 90°C se počítač automaticky vypne. Jestliže by nedošlo k automatickému vypnutí, tak by se s nejvyšší pravděpodobnosti spálil procesor.
Nevíte si rady, jak rozebrat a vyčistit Váš notebook či počítač? Nevíte jak správně nanést teplovodivou pastu? Svěřte Váš PC do našich rukou. Rádi se o něj profesionálně postaráme!
Proč je vhodné měnit teplovodivou pastu a čistit chladicí systém
Výše popsané situaci můžete předejit v případě, kdy nebudete mít zanesený chladící systém / větráček počítače a také pravidelnou obměnou teplovodivé pasty na procesoru. Bezchybná funkčnost pasty v případě správného nanesení je odhadem 2-3 roky.
Na obrázku je uvedena situace po výměně teplovodivé pasty a vyčištění chladícího systému počítače (notebooku). Pokles teplot na procesoru je v tomto případě velmi razantní – o více než 20°C. Tímto je problém se samovolným vypínáním PC z důvodu přehřívání vyřešen.
Je Váš notebook také plný prachu?
Objednejte si vyčištění Vašeho počítače!
Čištění provádíme obratem nejpozději do druhého dne!