Problém s připojením ke sdíleným složkám NASu 0x80070035 1


Problém 0x80070035 může nastat velice jednoduše: Pořídíte si síťové úložiště NAS, vše si správně nastavíte ve webové administraci a následně se nejste schopni dostat ke sdíleným složkám NASu. Tato chybka je častá u síťových úložišť značky Western Digital – WD. V kombinaci s různým nastavením operačního systému se můžete docela zapotit, než vše spolehlivě rozchodíte.

Jak opravit problém 0x80070035

Před samotným řešením se ještě v rychlosti podíváme na výchozí podmínky operačního systému a nastavení NASu:

  • NAS máme správně nastaven, víme jeho IP adresu v síti, známe uživatele a jeho heslo
  • V operačním systému nemáme nastaveny nesmysly 🙂 Např. to, že jsme doma nebo v kanceláři na stolním PC připojení v “Domácí síti”. Od toho se odvíjí pravidla pro práci se síťovými prvky.
  • A nyní již řešení:

1. Správné nastavení NetBIOS

Otevřete tuto cestu: Ovládací panely\Síť a Internet\Síťová připojení a dále otevřete vlastnosti vašeho připojení.  V novém dialogu otevřete vlastnosti “Protokol IP verze 4” a poté vpravo dole klikneme na tlačítko “Upřesnit”. Nakonec proveďte nastavení dle obrázku.

Správné nastavení NetBIOS

Správné nastavení NetBIOS

2. Ověřte, že používáte správný síťový profil

Otevřete tuto cestu: Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení a ujistěte se, že máte aktivní profil “Doma nebo Práce”. Zde musíte mít ideálně vše zapnuto a povoleno.

správný síťový profil

Správný síťový profil

3. Ověřte, že máte správně nastaven firewall

Provedete v nastavení vašeho konkrétního firewallu, který používáte. Jestliže jste žádný firewall dodatečně neinstalovali, bude aktivní “Brána Windows Firewall”, která se většinou chová správně díky nastavení v bodě 2. Správným nastavením mám na mysli to, že musí být povolena příchozí i odchozí pravidla pro sdílení souborů …

4. Přidejte Pověření systému Windows

Otevřete tuto cestu: Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení a klikněte na tlačítko Přidat pověření systému Windows. Následně zadáte IP adresu NASu, uživatelské jméno a heslo, pod kterým se chcete k NASu hlásit. Výsledek by měl být obdobný jako na obrázku níže:

Pověření systému Windows

Pověření systému Windows

To je vše!

Nyní byste se již měli ke svým sdíleným složkám NASu dostat. To můžete ověřit mj. přes program Advanced IP Scanner – viz obrázek:

Advanced IP Scanner

Advanced IP Scanner

Pomohl vám náš návod? Nebo jste museli ještě něco nastavit? Zanechte nám komentář!


Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Antispam - doplňte početní operaci. *

Jedno zamyšlení nad “Problém s připojením ke sdíleným složkám NASu 0x80070035