Spojení Androidu s počítačem pomocí My Phone Explorer 44


Aplikace My Phone Explorer (aktuálně verze 1.8.7) je výborná free aplikace pro správu telefonu se systémem Android přes počítač. Výhodou aplikace je její česká lokalizace, jednoduchost, přehlednost a kompatibilita s téměř všemi výrobci a typy mobilních telefonů, které běží na systému Android.

Jak aplikaci MyPhoneExplorer nainstalovat?


Propojení telefonu a počítače

Volbu typu připojení je možno nastavit v aplikaci pro počítač (klávesa F2). Připojení je možno realizovat třemi způsoby:

 1. USB kabelem – Tento způsob připojení doporučujeme. Data se přenáší nejrychleji a nemusíte předem v mobilu spouštět aplikaci MyPhoneExplorer Client.
 2. Bluetooth – nejprve musíte v počítači zapnout bluetooth a nastavit port COM (pouze při prvním spuštění). Následně spusťte v telefonu aplikaci MyPhoneExplorer Client.
 3. Wifi nebo pevné IP adresy – stačí být pouze připojen na stejnou WLAN a mít na telefonu spuštěnou aplikaci MyPhoneExplorer Client.
MyPhoneExplorer

Nastavení připojení MyPhoneExplorer


Konfigurace aplikace MyPhoneExplorer Client v mobilu

Samotná aplikace MyPhoneClient je velice jednoduchá a umožňuje základní nastavení synchronizace, upozornění na ploše, automatického spuštění, standby režimu a jiné…


Nastavení aplikace My Phone Explorer v počítači

Po spuštění programu se do nastavení dostanete přes menu Soubor – Nastavení, nebo stiskem klávesy F2. Níže uvádíme na snímcích naše doporučené nastavení.


Stručný přehled základních funkcí

V aplikaci můžete efektivně spravovat kontakty, hovory, kalendáře, poznámky, sms zprávy, soubory, uživatele a další. K dispozici jsou ovšem i další skvělé funkce! Viz níže.


Menu My Phone Explorer

Menu My Phone Explorer

Synchronizace poštovního klienta Thunderbird s Androidem

Mnoho uživatelů potřebuje mít stále aktuální kontakty, události a úkoly, které primárně spravují v poštovním klientovi (Thunderbird, Outlook …). Výhoda je jasná. Úkol, který si v rychlosti vytvoříte dvojklikem v poštovním klientovi máte najednou také v kalendáři v telefonu. Zde vás již notifikace mohou „otravovat“ i když jste mimo počítač a máte jistotu, že na žádný úkol nezapomenete. 🙂 Samozřejmě veškerá synchronizace poštovního klienta s mobilem funguje i obráceně.

Vše potřebné pro nastavení naleznete v menu Soubor – Nastavení – Synchronizace. Důrazně doporučujeme, abyste si před prvním přenesením/synchronizací vše zálohovali pro případ, že něco špatně nastavíte. 

 


Přehled vychytávek – menu Extra

Menu extra

Menu extra

Spustit násobnou synchronizaci

Spustí se blesková synchronizace všech položek, které máte nastaveny v nastavení. V našem případě se jedná o: Synchronizaci telefonního seznamu, synchronizaci organizéru, synchronizaci poznámek, obnova výpisu hovorů a obnova složek zpráv.

Celá synchronizace je v případě připojení USB kabelem otázkou pár vteřin.

Násobná synchronizace

Násobná synchronizace

Klávesnice telefonu / Načíst snímek

Výborná funkce, která prakticky přenese obrazovku displeje mobilu na obrazovku počítače. Tímto můžete kompletně ovládat telefon pomocí myší a například jednoduše pořizovat snímky obrazovky. V horní části okna zatrhněte „Obnovovat automaticky“. Můžete si také zobrazit kurzor myší na telefonu.

Načíst snímek

Načíst snímek

Vkládání textu

Opět skvělá funkce, která se hodí zejména v případě, kdy potřebujete přímo do mobilu ťukat větší množství textu. Text jednoduše píšete na klávesnici počítače do dialogu „Vkládání textu“ a ten se následně zobrazí v požadovaném inputu na mobilu (v našem případě sms zpráva).

Vkládání textu

Vkládání textu

Clipboard

Neboli sdílená schránka.Tímto nástrojem můžete jednoduše kopírovat textové řetězce z mobilu do PC a naopak. Případně můžete využít sdílenou schránku – tímto budete mít pro mobil i PC jednotné úložiště clipboardu.

Aktuální seznam

Touto funkcí můžete exportovat (do formátu .doc, .xls ….) nebo vyhledávat v aktuálním obsahu okna MyPhoneExploreru. Tedy například v hovorech nebo sms zprávách.


44 zamyšlení nad “Spojení Androidu s počítačem pomocí My Phone Explorer

 • Rudaa

  Velice asi nejlepší ze všeho co jsem našel. Nepodařilo se mi ale podle návodu Klávesnice telefonu / Načíst snímek- nefunguje.

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, jakou verzi Androidu na telefonu máte?

    • pc-sluzby.net Autor příspěvku

     Bohužel tuto kombinaci u nás nemůžeme vyzkoušet.

   • Rudaa

    Ještě dodatek. Je nějaké opravdu dobré spojení telefonu a PC? Mě vyšel nejlépe MyPhoneExplorer_Setup_1.8.6. Jinak ostatní programy mají vždy nějaké chyby. Jednou není možno nahlédnout, kopírovat na SMS, Zprávy, kopírovat nahrávání telef.hovorů telefonu, některé nedovolují zobrazení uvedených záležitostí v TCom a jejich snadné zkopírování. Většina aplikací je zaměřena na přenos fotografií. Zkoušel jsem jich dost. Také je dost složité nastavení připojení třeba přes USB. Některé požadují ,,Připojení jako fotoaparát“ některé jako ,,Úložiště“ a pod. Máte něco opravdu dobrého k používání?

    • pc-sluzby.net Autor příspěvku

     Nám funguje verze verze 1.8.6. naprosto skvěle. Připojujeme telefon HTC Desire X s Androidem 4.1.1. V této kombinaci používáme všechny uvedené funkce z článku naprosto bez problémů. Do přesun souborů (hudba, videa apod.) doporučujeme využívat klasické windows připojení (telefon se přihlásí jako např. flash disk), které bývá většinou rychlejší a spolehlivější, než přenos přes další aplikaci.

   • Rudaa

    Nyní jsem testoval AirDroid. Větší zbytečnost jsem neviděl. Pouze něco jde uložit do PC , odeslané SMS tímto způsobem se naúčtuje z telefonu, pouze lze odstranit soubory. Do PC pořádně nic nejde dát- myslím tím zálohu. Některé .mp3 z telefonu jakoby hrají, ale nejsou slyšet. Odstraňuji. Spojení přes WI-FI.

 • Kalosek

  Dobry den,
  tento SW jsem pouzival se svymi „hloupymi“ telefony SE a fungoval bajecne.
  Ted jsem si poridil android Vodafone Smart 4 Mini, stahl si do nej aplikaci My Phone Explorer, ale PC porad hlasi, ze zadne zarizeni neni pripojeno (pouzivam kabel a nastaveni telefonu „Pouze nabijeni“ dle navodu). Pritom kdyz na telefonu nastavim „Pripojit jako USB“, tak se na PC normalne zobrazi jako dalsi disk.. Vyzkousel jsem propojit se SW i jako Medialni zarizeni ci fotoaparat, ale porad telefon „nevidi“.
  Muzete mi poradit, co mam jeste zkontrolovat, eventuelne jestli je potreba do telefonu / PC jeste neco doinstalovat (a co)?
  Dekuji za pomoc.

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, konkrétně s tímto telefonem zkušenost bohužel nemáme. Zkoušel jste připojení pomocí bluetooth?

   • Kalosek

    Tuto moznost bohuzel nemam. Ale mozna je zakopany pes jinde. Mam totiz preinstalovany PC a u zmineneho softwaru mi uz nejde pripojit ani stary „hloupy“ SE Cedar, ani manzelcinu Nokii (na puvodnim PC to slo a po reinstalaci jsem to uz nezkousel). Neni potreba stahnout krome samotneho MyPhoneExploreru jeste nejake doplnky ci kodeky, aby zacal PC s telefonem komunikovat?

    • pc-sluzby.net Autor příspěvku

     Doplněk je potřebný pouze v případě, kdy se připojujete pomocí bluetooth. V tomto případě se instaluje do mobilu MyPhoneExplorer Client – viz úvod tohoto článku.

     Jestliže se připojujete pomocí usb kabelu, tak by se vše mělo chytnout samo automaticky. Samotný OS Windows vidí připojený (jako další disk) telefon? Stačí otevřít Tento počítač a telefon byste zde měl vidět.

     • joe

      Tak pro spojení telefonu a Androidem a PC s MyPhone Explorerem je potřeba mít v telefonu povolené „Ladění USB“.
      V nastavení – o zařízení 7x poklepat na „sestavení“ (poté se objeví v nastavení další položka „vývojářské možnosti“ a v nich se zaškrtne uvedená položka „Ladění USB“. Dále je potřeba v PC nainstalovat USB driver pro samsung dá se stáhnout z Netu . ale jinak se instaluje spolu s instalací KIES (stačí instalaci spustit, ta se rozbalí do složky TEMP v PC a odtamtud si někam zkopírovat ten USB driver a pak instalaci ukončit-pokud KIES nechceš instalovat) . Po připojení mobilu přes USB to bude ještě vyžadovat povolení v telefonu a pak už vše frčí jedna báseň (v Mobilu musí samozřejmě být nainstalovaný MyPhoneExplorer client – je na googleplay.

 • josef novák

  dobrý den, nevím zda zdejší „poradna“ ještě funguje, ale zkusím štěstí – nedopatřením jsem si smazal ze své sg3 všechny smsky. mám jejich zálohy naštěstí v programu myphoneexplorer, ale nemůžu přijít na to, jak je dostat zpět do mobilu, potřeboval bych je mít při ruce.
  poradíte? děkuju, pepa

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den Pepo, ano – stránky a náš počítačový servis samozřejmě fungují a jsme vám k dispozici 🙂

   Jakým způsobem máte sms zálohovány v My Phone Explorer? Máte je pouze v levém menu „SMS zprávy“ v některé složce (Doručené, archiv…) nebo jste cíleně vytvořil zálohu SMS zpráv přes: Menu – Extra – Vytvořit zálohu?

   Děkuji

   • josef novák

    já děkuji!!
    obávám se že platí ten první případ, tedy „levé“ menu – sms zprávy atd…

    • pc-sluzby.net Autor příspěvku

     V tom případě je to jednoduché. Přesuňte všechny sms, které chcete kopírovat do telefonu do složky „Archiv(PC)“. Následně stačí, když všechny sms zprávy označíte a kliknete na ně pravým tlačítkem myši. V roletce poté zvolte „Kopírovat do telefonu“ a dále „V původním umístění“.

     Tohle funguje pouze ve složce „Archiv(PC)“.

 • ogara

  Dobrý den. Aplikace perfektně fungovala přes USB připojení se Sony Xperií Android 4.2.2 a dalšími mobily co máme v rodině. Dnes jsem se pokoušel připojit DOOGEE F5 s Andr. 5.1. Postupoval jsem naprosto stejně jako dřív, ale bohužel bez úspěchu. Můžete poradit?

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, bohužel Vaší zkušenost s novějším Androidem 5.1 můžeme potvrdit. Ne všechny telefony s touto verzí OS dokáží s MyPhoneXplorerem spolupracovat.

   Nezbývá než doufat, že se tato věc na straně Androidu, případě vydáním novější verze MPE v budoucnu vyřeší. Jestliže má někdo ze čtenářů pozitivní zkušenost s touto kombinací OS a SW, tak nám zde může zanechat zprávu.

   Děkuji

 • antonie

  Dobrý den, aplikaci myphone explorer již nějaký čas používám. Naprosto vyhovuje a splňuje, co potřebuji. Nyní mám však problém. Právě jsem si přinesla telefon ze záruční opravy a snažím se o jeho obnovu do původního stavu. Před opravou jsem udělala všechny zálohy, včetně záloh aplikací. Kontakty, sms, události atd. se v pořádkuobnovily, avšak aplikace obnovit nelze. Když v extra kliknu na obnova ze zálohy, tak složka s aplikacemi v pc se zobrazí prázdná a aplikace tedy nejde obnovit. V čem je problém? Děkuji za pomoc.

  • Milan

   Musíte si v PC vyhledat ten původní soubor se zálohami, ten se nemaže, ale po přeinstalaci MPE je třeba buď nalézt a potvrdit původní umístění souboru se zálohami nebo si vytvořit nový (tady ale pochopitelně stará data nebudou, ta jsou v tom původním místě, kam jste si to založila ve svém PC)

 • Táby

  Prosím o radu,jde v této aplikaci přehrát informace z jednoho telefonu do druhého? Koupil jsem nový tel.a nevím,jak to vložit ze starého přes my phone explorer.

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   V menu „Extra“ je nabídka zálohy a obnovy. Toto funguje jestliže máte pořád stejný telefon. U různých telefonů to vyzkoušeno nemáme.

   Např. kontakty můžete přetáhnout ručně tak, že je všechny označíte, kliknete pravým tlačítkem a dáte Export. Poté v novém telefonu dáte import.

   • Milan

    Zálohy se vytvářejí nové pro každý typ telefonu, který je v MPE registrován. V adresáři si to vytvoří vlastní složku obvykle popsanou tím typem telefonu, který byl zadán do MPE.
    Ale pozor – při prvním zálohování je třeba vybrat adresář a jeho umístění v PC. Tam jsou potom už automaticky zálohy k dispozici. Čili pro každý jeden telefon je vytvořena extra záloha, obvykle je nelze vzájemně prohazovat… možná nějak ručně překopírovávat, ale to není vyzkoušeno…

 • Luboš

  Občas potřebuji pomocí My Phone Explorer pro skupinu asi 50 sportovců odeslat hromadnou SMS. Po odeslání asi 15 SMS se proces zastaví s následující hláškou: Aplikace My Phone Explorer Client odesílá velké množství SMS. Chcete pokračovat? Tuto hlášku lze potvrdit, ale pouze pro každou SMS zvlášť. Nejde to pro všechny najednou. Víte někdo, jak mám pokračovat? Děkuji.

  • Milan

   Pro hromadné odesílání SMS se odešle prvních asi 20 SMS, pak na telefonu je třeba potvrzovat několik dalších jednotlivě a pak se to najednou chytí a odešle další várku. Při odesílání je třeba neustále sledovat telefon, abyste odkliknutí potvrzení neprošvihl. Pak už se všechny další SMS neodešlou.
   Ono to ale zas tak moc nevadí, protože neodeslané se po dokončení odesílání zobrazí jako že se mají odeslat. Takže dáte odeslat a postup odesílání je zas stejný, tedy 20 a pak na telefonu ručně potvrzovat…
   Lze připustit, že v telefonu někde je mořné nastavit max počet SMS odesílaných najednou… nemám vyzkoušené….

 • Maroš

  Dobrý deň,
  neviem, ako funguje Klávesnice telefonu / Načíst snímek
  Mám utopený telefón a jediným MPE som dokázal získať stratené kontakty, ale nedokážem nijak telefón ovládať. Potreboval by som pomocou myši odomknúť telefón.
  Android 2.3.4 telefón Star A101
  Maroš

 • Pavel

  Zdravím,
  Propojil jsem si tel. Samsung S4 s androidem 4.4.2 na PC pomocí My phone Explorer (režim USB „fotoaparát“ – jinak se nepropojil), v pc mám USB sluchátka a můj dotaz je, jestli je možné přenášet tel. hovor – zvuky (mikrofon a repro) do pc a následně do USB sluchátek s mikrofonem.
  Zatím jsem nikde nenašel…

  díky za radu Pavel

 • Patrik

  Dobrý deň. Potreboval by som poradiť ohľadom SMS. Chcem posielať viac SMS na raz, ale nejde to. Keď pošlem napr. na jedno t.č, odošle v poriadku, akonáhle chcem poslať SMS na viac čísel, automaticky sa spoja a berie ho ako jedno. Snažil som sa ich oddeliť pomocou čiarok a aj zátvoriek, ale bezúspešne… Je nejaká cesta?

 • Milan

  Dobrý den, jen dotaz. Je to kompatibilní s windows 10? Program jsem používal bez problémů, ale po přechodu na windows 10 se phone explorer sice spustí a naběhne ale ihned spadne. Zkoušel jsem verzi 1.8.6. a 1.8.7, ale se stejným výsledkem. Nevíte, kde je chyba nebo jak co nastavit?
  Předem děkuji za pomoc a rady

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, dle oficiálního webu My Phone Explorer http://www.fjsoft.at/en/ je verze 1.8.7 kompatibilní s Windows 10 viz „compatibility with Windows 10“. Problém tedy bude zřejmě někde jinde.

   • Milan

    Dobrý den, konečně se mi podařilo vypátrat v čem je problém. Po aktualizaci na windows 10 řadě uživatelů MyPhoneExplorer naběhne a ihned se ukončí. Důvod je nějaká nekompabilita s Windows 10. Podle rady prý pomůže, když se vypnou informace v bublinách (SMS), nastavuje se v Chování.
    Já mám ale problém, že MPE neotevřu, takže to v tom nastavení Chování nemohu změnit. Měl byste nějakou radu, jak nastavení Chování změnit předem, aniž se MPE spustí? Jak se do toho dostanu?
    Jak jsem zjistil na fórech MPE, zdaleka nejsem sám, kdo s tím má problém po přechodu na W10. Je tam rada jak to odstranit (vypnutí těch bublin), ale už ne, jak se to dá provést bez spuštění programu samotného…

    • pc-sluzby.net Autor příspěvku

     Za to je zapeklitá situace, prokleté Win10 🙂 Zkoušel jste zjistit, jestli se nastavení tohoto programu ukládá do nějakého konfiguračního souboru? Jestli ano, tak by mělo stačit upravit tento soubor. Jestli ne, tak můžete zkusit nainstalovat MPE na PC např. s WIN7 a pak veškeré soubory z Program Files natvrdo přetáhnout pod WIN10.

 • Viktor

  Dobrý den, tento program jsem si nainstaloval do mobilu i PC,ale pořád mi nejde přenést fotky z mobilu do PC. Prosím o radu někoho zkušenějšího.
  telefon Xiaomi Redmi note 3 pro SE, android 6.0.1, Miui 7.3.7.
  PC W10.
  Děkuji

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, nemohu ověřit jak je to přesně u této verze Androidu, ale u starších bylo potřeba mít vybraný správný režim připojení USB. Což lze najít v nastavení.

   • Milan

    Heureka, vyřešil jsem to!
    Je to skutečně problém s bublinami na příchozí sms v programu… taková blbost a jak to s člověkem zamává, že…
    Popíšu postup (může se hodit mnoha uživatelům s MPE a W10.
    1. najít v PC adresář s MPE (ten původní, ze kterého už spuštění nefunguje)
    2. zde najít soubor se zálohami (pokud tedy byly vůbec vytvořeny)
    3. soubor se zálohami si zkopírovat kamkoliv jinam
    4. kompletně odinstalovat aktuální MPE (nikoliv jen ruční smazání adresářů ap., ale plnohodnotnou odinstalaci)
    5. systém se zeptá, zda smazat i osobní údaje. Potvrdit ANO, i osobní údaje (jinak si systém pamatuje staré nastavení, použije ho i při následné instalaci a problém se nevyřeší!! Důležité!
    6. stáhnout si poslední verzi MPE 1.8.7. (kompatibilní s W10) a normálně nainstalovat. Po skončení instalace se otevře obrazovka se základním nastavením MPE. Tady je NUTNÉ zafajfkovat v sekci Chování Nezobrazovat upozornění, ani Bubliny, ani Vyskakovací okna. Jakákoliv další nastavení jsou možná, ale ne nutná, ty lze provést až po prvním spuštění.
    7. doporučuji stáhnout si MPE i pro telefon, rovněž poslední verzi
    8. počkat až se to do mobilu natáhne
    9. jakmile je MPE v telefonu aktivní, spustit jej v telefonu, zapnout wifi nebo připojit kabelem (USB) a pak v PC spustit MPE.
    10. nastavit v MPE vše potřebné v nastavení – kontakty, kalendáře, soubory, fotky, atd., podle potřeby uživatele a ten zkopírovaný soubor se zálohami vrátit opět do adrtesáře MPE. Tím by se ani stará data neměla ztratit. Anebo lze později data z tohoto souboru do MPE naimportovat, až bude rozchozený a pak teprve synchronizovat.
    11. při první synchronizaci se může stát, že MPE nerozpozná Outlook, chvíli má snahu synchronizovat a pak může vyhazovat hlášku že systém neumožňuje propojení s Outlook (nepamatuju si přesné znění té hlášky, ale v tomto smyslu). Pokud se toto objeví, ukončete MPE a PC restartujte. Pak už to chodí jak víno. Celý bod 11. nastat může, ale také nemusí… to asi záleží na PC a jeho nastavení.
    Takže držím palce s nastavením na Windows 10 a MPE 1.8.7. Vypadá to složitě, ale není… jen je třeba dodržet ten postup.

 • Tereza

  Zdravím….nejde mi se připojit….i když v clientovi mám napsáno, že kabel je připojen, jakmile dám v pc připojit, pořád píše, že přes USB není připojeno žádné zařízení (tel se ale z pc nabíjí). Můžete poradit? Mám huawei Y560
  Děkuji

 • Lenka

  Dobrý den, nevím zda je poradna stále aktuální, ale zkouším štěstí 🙂 Tento program v práci používáme velice často a kolegyni se nyní stává, že se jí sms při odeslání rozdělují na několik krátkých zpráv. Rozumím tomu, že pokud by šlo o starší telefon, limitovaný počtem znaků, tak se to rozdělí, ale dlouhá sms jí ode mě normálně přijde, ale ona sama odešle zprávu a jak v programu tak v telefonu se jí to rozkouskuje do několika krátkých zpráv – jen díky programu, sama dlouhou zprávu napíše v telefonu a odešle a zůstane jí jako jedna jediná. Má telefon Samsung Galaxy S4 mini . Moc Vám děkuji za případnou radu.

  • pc-sluzby.net Autor příspěvku

   Dobrý den, zkusíte nám k tomu přiložit snímek obrazovky, jak ty rozdělené sms vypadají?

   SMS píše s diakritikou? Jestliže ano, zkuste sms napsat bez ní.
   Děkuji

 • Karel

  Řeším zajímavý problém. Používal jsem MyPhoneExplorer pro synchronizaci s Outlookem u Samsungu. Bez problémů. Pokus nastavit totéž u Xiaomi Redmi 4X má mouchy. Připojení přes USB aktivuje Zoner a Průzkumník (ne FreeCommander) MPExplorer synchronizuje poznámky a adresář, ale ne kalendář. Připojení přes Wi-Fi bere na vědomí totéž, kalendář zase ne. PC nevidí zařízení.
  Správce zařízení také zařízení nevidí, po aktualizaci ovladače ano. Netgear Genie (správce sítě) vidí připojený mobil. Aktualizace probíhá a nic…
  Prostě je to tak zmatené, že snad musí být někde něco špatně nastavené. Ale kde? Wifina pracuje svižně, USB ladění ano a já nevím co ještě. V čem by to asi mohlo být?

 • Honza

  Bomba program! S Doogee BL5000 a PC to chodí jedna radost.

 • Josef

  Při prvním spuštění zaznamenal/aktualizoval vše, včetně fotek. Nyní mi nové fotky nepřenáší – neznám důvod.

 • Honza

  Potřebuji načíst kontakty z Microsoft Outtlok 2010. Umí to tento program nebo ne?
  Případně kam se obrátit?

Komentáře jsou uzavřeny.